Egy klímát többféleképpen is fel lehet szerelni. Fontos számunkra hogy ügyfeleink hosszútávon elégedettek legyenek munkánkkal, így munkatársainkat folyamatosan képezzük, hogy a legjobb szolgáltatást nyújthassuk.
A klímák beüzemelésének szigorúan leírt menete van, amitől lényegében nem lehet eltérni, mert egy esetleges garancia időn belüli problémánál garanciavesztéssel járhat!
A helyes beüzemelés menete:
- A kül- és beltéri egységek helyének előkészítése (vésés, fúrás, faragás)
- Rögzítés
- Csatlakozások bekötése
- A rendszerben található páratartalmat és szennyeződést el kell távolítani. Ahhoz azonban, hogy meggyőződjünk arról, hogy a rendszerben minden kötés és forrasztás megfelelő, valamint az üzemelés során előfordulható legmagasabb nyomásértéket is elbírja a rendszer száraz nitrogénes nyomáspróbát kell végrehajtani! Ha az előírásoknak megfelelő a nyomáspróba utána a rendszerből vákuumszivattyú segítségével eltávolítjuk a páratartalmat és az előírásoknak megfelelő időtartamig vákuumon hagyjuk a rendszert.
- Elkészítjük a készülék villamossági betáplálását- itt szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy a hatályos jogszabályoknak megfelelően ezt csak szakképzett villanyszerelő végezheti el
- Üzembe helyezzük a készüléket
- Fogadjuk az elismerő méltatásokat 🙂
A klímák szakszerű és szabványos beüzemelésén túl fontos számunkra az ügyfelek teljeskörű elégedettsége, ezért amit biztosan tudunk vállalni:
- ingyenesen felmérjük a helyszínt
- pontosan tájékoztatjuk az ügyfelet a lehetséges költségekről
- időben érkezünk
- precízen, pontosan és igényesen dolgozunk
- vigyázunk a környezetünkre
- összetakarítunk magunk után
- becsületesség és korrekten járunk el
Csapatunk olyan klímaszerelési végzettséggel rendelkező szakemberekből áll, akiknek ezen felül villanyszerelési és több éves épületkarbantartási végzetsége és tapasztalata van!
Klíma tisztítás és karbantartás
Az egyik legfontosabb feladat a felszerelés után a klímák rendszeres karbantartása és fertőtlenítése. Az elhanyagolt készülékek a hatékonyság vesztésén túl igen súlyos betegséget tudnak okozni. Ezt a betegséget nevezik Légiós betegségnek, amelyet a Legionella baktériumok okoznak és súlyos kétoldali tüdőgyulladással jár. A nem megfelelően vagy egyáltalán nem karbantartott légkondicionáló gép pontosan ennek a baktériumnak a melegágya.
Természetesen házilag is el lehet végezni egy klíma fertőtlenítését, de az sajnos nem fog teljeskörű megoldást nyújtani. Mi a klíma összes olyan alkatrészét eltakarítjuk és fertőtlenítjük, amelyeken a baktériumok és gombák megtelepedhetnek és ezáltal betegséget okozhatnak!
Abban az esetben, ha a klímát csak hűtésre használjuk akkor évente egyszer, ha fűtésre is használjuk akkor egy évben kétszer is ki kell takarítani a készülékeket!